HOŞ GELDİNİZ RADYO DİNLEMEK İÇİN ÜYE OLUNUZ LÜTFEN
HOŞ GELDİNİZ RADYO DİNLEMEK İÇİN ÜYE OLUNUZ LÜTFEN
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ALLAH icin sevmek ve bugzetmek

YazarMesaj
gunesin_isinlari
ÜYE
ÜYE
gunesin_isinlari

ALLAH icin sevmek ve bugzetmek Empty
MesajKonu: ALLAH icin sevmek ve bugzetmek   ALLAH icin sevmek ve bugzetmek EmptySalı Mart 17, 2009 2:23 pm

Resulullah(s.a.v.)Efendimiz soyle buyurmustur;"Allhu Teala'nin oyle kullari vardir ki,nebilerden ve sehitlerden olmadiklari halde,Allahin yanindaki mevkileri sebebiyle kiyamet gununde nebiler ve sehitler anlara gibta ederler.Dediler ki:'Ya Resulallah,onlar kimdir,bize haber verir misin?'
"Onlar,aralarinda bir akrabalik ve mal alisverisi olmadigi halde Allah'inkalblerine yerlestirdigi sevgi ile birbirlerini sevenlerdir.Vallahi,suphesiz onlarin yuzleri nurdur.Ve onlar muhakkak nur(dan minberler)uzerindedir.Insanlar korktuklari zaman onlar korkmazlar ve insanlar huzunlendikleri zaman onlar uuzlmezler."buyurduktan sonra su ayet-i kerimeyi okudu(mealan):"Haberiniz olsun ki,muhakkak Allah'in evliyasi(dostlari)isin bir korku yoktur ve onlar mahzun da olmaz.(Yunus suresi,ayet 62)
Allahu teala,Musa(a.s)'a soyle vahyetti:"Ya Musa, Hic, benim icin bir amel isledin mi ?Dedi ki:Senin icin namaz kildim,oruc tuttum,sadaka verdim,zikrettim.Allhu Teala soyle buyurdu:"Namaz senin icin burhandir,delildir;oruc,bir kalkandir;sadaka senin icin bir golgedir,zikir nurdur.O halde benim icin ne amel isledin?Musa(a.s.):Ya Rabbi,beni,senin iicn olan amele delalet et(yol goster),dedi.Allhu Teala buyurdu ki:Ya Musa Hic benim rizam icin bir dostuma dostluk yaptin mi?Hic benim rizam icin benim dusmanima dusmanlik ettin mi?
Bundan sonra Musa (a.s)ogrendi ki,ammellerin en guzeli Allah icin sevmek ve Allah icin bugz etmektir.

Gariplere hor bakma,guler yuz goster
Bilmez ki...bir gun gelir garip olursun
Etme bulma dunyasidir ettigini bulursun
Garibe bir selam bin altina deger...

ALLAH icin sevmek ve bugzetmek
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» istiaze:ALLAH'A SIGINMAK